Warsztaty filmowe i nowych mediów: fotografia otworkowa i animacja poklatkowa.

Kreatywna Lokomotywa

Warsztaty dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej.

Magia fotografii otworkowej i camery obscury. Animacja poklatkowa w praktyce czyli jak powstaje film animowany. Jak w ogóle tworzy się filmy i jak powstają multimedia. To nie będą zwykłe warsztaty!

Zapewnią to niezwykli prowadzący - filmowcy i artyści video artu: Maciek Szupica i Krzysztof Kiziewicz.

 

Warsztaty (z cyklu Kreatywna Lokomotywa) odbędą się w teatrze "Kubuś" w dniach:

15 czerwca 2013 (sobota) w godz. 10.00 – 16.00

16 czerwca 2013 (niedziela) w godz. 11.00 – 15.00

 

Krzysztof Kiziewicz - absolwent studiów informatycznych, filmowiec, animator, grafik, performer, artterapeuta, trener, tancerz legendarnej ekipy breakdancowej WHSB. Członek kadry artterepeutycznej MONARU BABIGOSZCZ. Współzałożyciel i wiceprezes Stowarzyszenia Miłośników Kultury Ulicznej ENGRAM oraz członek Stowarzyszenia Artystycznego Kolegtyw. Twórca animacji i multimediów do szeregu spektakli teatralnych i teledysków.

Maciej Szupica - absolwent Wydziału Grafiki ASP w Gdańsku (dyplom w pracowni prof. J. Krechowicza) oraz Wydziału Rzeźby (dyplom w pracowni prof. S. Ostrowskiego), wykładowca akademicki na Wydziale Grafiki w Pracowni Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Realizuje prace z zakresu grafiki, plakatu, filmu, video, performancu, fotografii. Interesuje się łączeniem form gatunkowych np. muzyka i obraz,  fotografia i rzeźba. Fotografię traktuje przede wszystkim jako materię poznawczą, stąd np. fascynacja techniką camery obscury. Jego prace oraz projekty były wielokrotnie wyróżniane i nagradzane na ogólnopolskich przeglądach oraz festiwalach m.in.  "YACH" Festiwal Videoklipów, Festiwalu OFFENSIVA - Przegląd Filmów Niezależnych.

 

Szczegółowe informacje o warunkach uczestnictwa w warsztatach znajdują się na stronie: www.teatrkubus.pl/kreatywna-lokomotywa

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury - Kultura - Interwencje.