Wszystkie myszy lubią ser - PREMIERA

12 stycznia 2020, godz. 17.00

„Wszystkie myszy lubią ser” to tytuł najnowszej premiery teatru „Kubuś”, na którą twórcy zapraszają już w najbliższą niedzielę 12 stycznia o godz. 17.00.

Akcja sztuki węgierskiego autora Gyula Urbána rozgrywa się w fabryce sera Emmentaler, gdzie białe i szare myszki popadają w kolejne spory. Pełen zwrotów akcji konflikt narasta, bo żadna ze zwaśnionych stron nie zamierza siedzieć jak przysłowiowa mysz pod miotłą, a na dodatek terytorialne waśnie pogłębiają już nie tylko sprawy serowe, ale też sercowe.
Czy przyjaźń białej myszki Fruzi i szarego Somy okaże się silniejsza od kłótni ich rodziców? Czy wzajemne uprzedzenia poróżnionych rodzin uda się odczarować? Pewien kot o magicznych mocach może o tym wiedzieć coś więcej. O ile oczywiście istnieje…

„Wszystkie myszy lubią ser” to pouczająca opowieść o wzajemnym zrozumieniu, tolerancji i miłości, a także o wzajemnych relacjach między rodzicami i dziećmi. Odnajdziemy w niej nawiązania do słynnej historii Romea i Julii, ale przede wszystkim dużą porcję humoru. Za reżyserię spektaklu odpowiada Anna Nowicka, za scenografię Pavel Hubička, za światło - Prot Jarnuszkiewicz. Muzykę skomponował Filip Sternal, zaś teksty piosenek napisał Olek Różanek.

„Wszystkie myszy lubią ser”
tekst - Gyula Urbán
przekład – Aleksandra Muranyi
reżyseria - Anna Nowicka
scenografia – Pavel Hubička
muzyka - Filip Sternal
teksty piosenek - Aleksander Różanek
światło – Prot Jarnuszkiewicz

obsada:

Anna Domalewska, Małgorzata Oracz, Agata Sobota, Zdzisław Reczyński, Andrzej Kuba Sielski, Andrzej Skorodzień, Błażej Twarowski

Spektakl dla widzów od lat 4.

Po spektaklu odbędzie się licytacja lalki teatralnej - Myszki Fruzi - na rzecz WOŚP.

Zapraszamy!