Animatus – drugi etap konkursu

28 września 2020 r. zakończył się pierwszy etap kwalifikacyjny III Międzynarodowego konkursu na realizację lalki, obiektu animowanego lub formy teatralnej „Animatus”, w ramach którego wpłynęło 23 prace. Artyści
z całej Polski i z zagranicy walczyli o możliwość skorzystania z rezydentury artystycznej w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach oraz o nagrodę pieniężną w wysokości 1000 euro. Tak duża frekwencja świadczy o tym, że idea projektu, jako poszukiwania oryginalnych form w zakresie sztuki lalkarskiej, wykorzystującej coraz to nowsze technologie, jest jak najbardziej potrzebna.

Do następnego etapu konkursu jury w składzie: Katarzyna Proniewska- Mazurek, Marek Waszkiel oraz Jakub Wróblewski wybrało 6 prac. Poniżej zamieszczamy listę wybranych kandydatów:

 

1.     Paulina Araszkiewicz

2.       Patrizia Ende

3.       Filip Jaśkiewicz

4.       Andrzej Kuba Sielski

5.       Łukasz Skwara

6.       Małgorzata Tarasewicz-Wosik

Wybrani kandydaci spotkają się online z jury 13-14 października, aby porozmawiać o swoich pomysłach. Spośród 6 szczęśliwców jury wybierze 3 Laureatów, którzy będą mieli okazję zrealizować swoje prace i pokazać je w trakcie finału projektu w grudniu 2020 w formie etiudy teatralnej.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy się do nas zgłosili, a także gratulujemy osobom zakwalifikowanym do następnego etapu konkursu.

Konkurs “Animatus” realizowany jest przez Teatr Lalek i Aktora “Kubuś” ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.