A niech to Gęś kopnie

wiek 4+

tekst - Marta Guśniowska
reżyseria - Robert Drobniuch
scenografia - Katarzyna Pielużek
muzyka - Sambor Dudziński
ruch sceniczny - Karolina Garbacik
reżyseria świateł - Magdalena Grundwald
asystent reżysera - Przemysław Żmiejko

 

Obsada:

Gęś – Agata Sobota
Lis – Michał Olszewski
Kogut – Andrzej Matysiak
Kury – Małgorzata Sielska / Dorota Anyż, Beata Orłowska, Andrzej Kuba Sielski
Niedźwiedź, Wilk – Andrzej Kuba Sielski
Zając, Gęś II – Małgorzata Sielska / Dorota Anyż
Narrator, Zajączek I – Błażej Twarowski
Zajączek II, Zajączek III, Gęś I – Ewa Lubacz
Wydr, Gęś III – Beata Orłowska

 

 

Autor trailera: Krzysztof Kiziewicz

 

Zapraszamy na skrzącą się dowcipem, mądrą opowieść o przyjaźni, szczęściu i poszukiwaniu swego miejsca na ziemi. Będziecie świadkami bardzo zabawnych, ale i zapierających dech w piersiach wydarzeń z gatunku komedii niemalże… kryminalnej!

Tytułowa Gęś ratując z opresji mieszkańców kurnika, postanawia ofiarować siebie samą Lisowi jako… danie główne. Niestety, drapieżnik okazuje się być tą ofertą niezainteresowany! Chcąc pozbyć się natrętnej i nieapetycznej przekąski, postanawia zaproponować ją swojemu kumplowi - Wilkowi. Przy bliższym poznaniu jednak chuda i gadatliwa Gęś znacznie zyskuje w oczach Lisa, zdobywając jego sympatię.

Jak skończy się ta historia? I czy dojdzie wreszcie do konsumpcji? Przekonacie się o tym, odwiedzając nas w teatrze „Kubuś”!

W spektaklu zobaczycie dowcipne, zarówno płaskie, jak i przestrzenne, kolorowe lalki, odwołujące się do sztuki Paper Art’u. Usłyszycie muzykę, będącą fascynującą zabawą różnymi dźwiękami.

Sztuka zdobyła w 2014 roku I nagrodę w Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży, organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Spektakl aktorski i lalkowy.
Czas trwania - 60 min. (bez przerwy)

Premiera – 10 stycznia 2016

 

Spektakl doceniony w 22. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, zorganizowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

 

RECENZJE:

 

Galeria zdjęć: 

Audio: