Pięciu Nieudanych

wiek 4+

na motywach książki Beatrice Alemagny, w przekładzie Ewy Nicewicz-Staszowskiej
scenariusz - Anna Andraka, Honorata Mierzejewska-Mikosza
reżyseria - Honorata Mierzejewska-Mikosza
scenografia - Mária Bačová
muzyka - Anna Stela
ruch sceniczny - Tomasz Graczyk
reżyseria światła - Prot Jarnuszkiewicz
opieka pedagogiczna - Justyna Czarnota

obsada:

Idealny - Anna Domalewska
Złożona na Pół - Jolanta Kęćko
Felerny - Beata Orłowska
Dziurawy - Michał Olszewski
Postawiony na Głowie - Zdzisław Reczyński
Sflaczały - Andrzej Skorodzień

„A to feler- westchnął seler, i szczypior, i kalafior…” – oto ulubione powiedzenie piątki wesołych przyjaciół z „koślawego domu, który w każdej chwili może runąć” i gdzie każdy poranek zwiastuje całą masę przygód. Od śniadania przez szaloną gimnastykę po kolejne, nieoczekiwane awarie… Jak poradzą sobie z nimi Dziurawy, Felerny, Postawiony na Głowie, Sflaczały i Złożona na Pół? Zwłaszcza, że dziwnym trafem przytrafi im się też wizyta pewnego niezwykłego gościa. I to takiego, który na tle Pięciu Nieudanych będzie sprawiał wrażenie nadzwyczaj Idealnego…

Spektakl „Pięciu Nieudanych” jest sceniczną adaptacją pięknie ilustrowanej książki o tym samym tytule, uznanej na świecie włoskiej autorki Beatrice Alamagny. To pełna humoru, poetycka, mądra opowieść o własnych ograniczeniach, codziennych sukcesach i porażkach, a także postrzeganiu siebie i innych. Za sprawą zabawnych i pozytywnych bohaterów oraz ich niezwykłych perypetii dowiadujemy się, że świat nie jest co prawda perfekcyjny, ale idealną receptą na jego małe wielkie troski może być wzajemna życzliwość, zrozumienie i przyjaźń. 

Przedstawienie adresowane do widzów od lat 4 wyreżyserowała Honorata Mierzejewska- Mikosza, która wspólnie z Anną Andraką stworzyła też jego scenariusz. Za scenografię odpowiada Mária Bačová, muzykę - Anna Stela, a opiekę pedagogiczną – Justyna Czarnota.

Czas trwania spektaklu - 55 minut (bez przerwy)
Premiera - 12 maja 2019

RECENZJE:

 

Galeria zdjęć: