Strajk Buziaków

wiek 12+

Czytanie sztuki „Strajk Buziaków", połączone z rozmową z widzami

18 sierpnia 2018, godz. 15.00
Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” - Duża Scena

Tekst - Camille Rebetez
Przekład - Jan Nowak
Reżyseria - Justyna Czarnota

wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc

„Strajk buziaków” to opowieść o zmieniającym się świecie, ekologii, przyjaźni i muzyce. Jej bohaterami są Begonia, Plume i Nana. Cała trójka stoi przed nie lada problemem: dorośli przygotowują im smutną przyszłość. Zmiany klimatyczne, topniejące lodowce, wszechobecne śmieci, zanieczyszczenie powietrza... Postanawiają się zbuntować! Ogłaszają „Strajk buziaków"! Jeśli rodzice czegoś nie zmienią, nie zawalczą o ich lepszą przyszłość - koniec z buziakami, przytulaniem i byciem miłym! Jednak w konfrontacji z mamą nie zawsze łatwo jest postawić na swoim…

Czas trwania – 1 godz.

 

Camille Rebetez - autor ze Szwajcarii. Po ukończeniu studiów na wydziale literatury i scenopisarstwa w Montrealu wrócił do kraju ojczystego, gdzie zajął się promocją lokalnej kultury oraz działalnością teatralną. Jest współzałożycielem Teatru Extrapol. Tworzy nie tylko sztuki teatralne, ale również i komiksy. Jego sztuki opublikowane zostały we Francji i Belgii. W Polsce sztuki Rebeteza wydaje dom wydawniczy "Dramedition".

 

Justyna Czarnota - pedagog teatru, pasjonatka teatru dla dzieci i młodzieży. Od 2010 roku współpracuje z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, gdzie obecnie kieruje Działem Pedagogiki Teatru. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Realizuje autorskie projekty z zakresu edukacji oraz upowszechniania kultury.