Wyniki II etapu Konkursu dla Debiutantów

Wyniki II etapu Konkursu dla Debiutantów zorganizowanego w ramach projektu Debiuty w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach.

Jury w składzie:

  • Joanna Braun – scenograf,
  • Malina Prześluga-Delimata – dramatopisarka, pisarka,
  • Robert Drobniuch – reżyser, dyrektor TLiA „Kubuś” w Kielcach

po odbyciu spotkań z 5 zespołami realizatorskimi, które przeszły do II etapu i szerzej przedstawiły swoje projekty, Główną Nagrodę w Konkursie dla Debiutantów, czyli możliwość realizacji spektaklu dla dorosłych w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach postanowiło przyznać zespołowi Annie Retoruk za koncepcję spektaklu „Dziady po Białoszewskim” na podstawie „Chamowa” oraz poezji Mirona Białoszewskiego.

Nagrodzony zespół realizatorski (Anna Retoruk – reżyser, Justyna Banasiak - scenograf, Paweł Sowa - kompozytor) wykazał się ciekawą i spójną wizją, oryginalnością wykorzystania formy, wrażliwością oraz bardzo dobrym przygotowaniem swojej koncepcji.

Przygotowania do realizacji spektaklu odbywać się będą w okresie od 15 sierpnia do premiery, która zaplanowana jest na 14 listopada 2015 roku. Trzymamy kciuki za realizację!

Jury konkursu postanowiło też przyznać Wyróżnienie w postaci rekomendacji do realizacji spektaklu w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, w przeciągu najbliższych 3 sezonów artystycznych, projektowi „Niebieski Punkt” Aleksandry Jakubczak.

Jury ponadto podkreśla wysoki poziom nadesłanych prac oraz szerokie zainteresowanie konkursem młodych i ciekawych teatru formy twórców, co pozwala sądzić, że teatr lalek dla dorosłych ma szansę stać się nowym polem do eksperymentów i ważnym środkiem wyrazu we współczesnym świecie.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.