Idea

Kiedy nagle wkracza do Was nieznany różowy futrzak, kwiat rwie się do biegania, a wróbel gada wierszem…
Gdy cicho szumi len, pachną jabłka, a słowo „blisko” udaje się wytańczyć…
Jeśli Kasieńka wyruszyła w nieznane, zaś samotny Sam upatruje swej bratniej duszy to… 
możemy być razem ze sztuką i możemy być razem ze sobą!
Odkrywać poruszające historie, uczyć się, bawić i śmiać pełnym głosem.
Choćby na hurra, a na pewno na Hurra! ART!

Nie ma nudy w wakacje!
Jest przygoda w wakacje!

 

          

 

Dla dzieci, młodzieży i całych rodzin!
Hurra! ART! jest dla Was!

Wyjątkowość naszego festiwalu polega przede wszystkim na tym, że odbywa się w wakacje i stanowi niepowtarzalną okazję do poznania najlepszych spektakli dla młodego widza z całej Polski.
To dostrzegane i nagradzane w kraju przedstawienia taneczne, muzyczne, wykorzystujące różne formy lalek i animacji.
Adresowane zwłaszcza do dzieci, ale też młodzieży, bo zależy nam na jak najszerszym propagowaniu sztuki i wartościowej rozrywki. Szczególnie latem, które jest dłuuugie i mimo wszystkich swych uroków pełne pułapek nudy.
Jak chcemy jej zapobiec?
W programie mamy dwa spektakle dla najnajów, czyli maluchów do 3 roku życia.
Oba w formule nowatorskiego, ale niezwykle interesującego nurtu teatru ruchu dla dzieci.
Widzom powyżej 6 lat pokażemy przedstawienia „Różowy Gość”, „Słoń i Kwiat” oraz „Traktat o wykradaniu owoców”, które udowadniają, że wizyta w teatrze może być świetną okazją, by śmiać się do rozpuku!
A młodzieży polecamy „Kasieńkę” z gdańskiego Teatru „Miniatura” oraz spektakl „SAM, czyli przygotowanie do życia w rodzinie” z Wrocławskiego Teatru Lalek.
To propozycje ambitne, traktujące nastoletnią publiczność z całkowitą powagą, odnoszące się do bliskich im spraw jak szkoła, przyjaźń, rodzina czy pierwsza miłość.

Na nasze wydarzenia zapraszamy w weekendy, tak aby były dostępne dla całych rodzin. W tym geście uwidacznia się nasze myślenie o teatrze jako przestrzeni familijnej.
Każde spotkanie z widzami traktujemy jako szansę na lepsze, wzajemne poznanie, stąd rozbudowana oferta warsztatów dla dzieci z rodzicami.
Zajęcia te towarzyszą zarówno prezentacjom spektaklowym, ale też pokazom filmów krótkometrażowych, które na stałe wpisały się w program Hurra! ART!, podobnie jak inscenizowane czytania sztuk.
Podczas warsztatów pogłębiamy tematy poruszane wcześniej przez artystów, wymieniamy się refleksjami, budujemy bliską relację między dziećmi i ich opiekunami.

Festiwal Hurra! ART! to czas kreatywnej zabawy, rozbudzania wyobraźni i zainteresowań. Zachęcamy do wakacyjnej przygody ze sztuką i teatrem.
Na pewno nie będziecie się nudzić!