Skończyły nam się dni

spektakl dla dorosłych

Scenariusz i reżyseria - Jakub Kasprzak
Przestrzeń i lalki - Adam Karol Drozdowski
Muzyka - Szymon Domagała

 

Występują: Olimpia Bogusz, Milena Kobylińska

 

 

     

„Czyliż człowiek jest tylko tem? Niczem więcej, jak takiem biednem, nagiem, dwunożnem zwierzęciem?” – pyta opuszczony przez wszystkich Lear, szukając schronienia przed burzą. Potężny niegdyś król umiera z głodu i zimna, a jego przeszłość wydaje się być urojeniem. Co by się stało ze współczesnymi ludźmi, gdyby odebrać im wszystko? Jak zachowaliby się wobec katastrofy, która zmiotłaby ich dotychczasowe życie? Jak zareagowaliby na nadchodzącą zagładę?

„Skończyły nam się dni” to lalkowy spektakl dla dorosłych, który opowiada o życiu i umieraniu w czasach apokalipsy. Tekst składa się z cytatów z „Króla Leara” Williama Shakespeara, „Ziemi jałowej” Thomasa Eliota, „Apokalipsy św. Jana”, „Drogi” Cormaca McCarty’ego, „Końcówki” Samuela Becketta i „Kociej Kołyski” Kurta Vonneguta.

Spektakl zrealizowany został w ramach Koła Naukowego studentów Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Białymstoku.

Grupa składa się ze studentów i absolwentów państwowych uczelni artystycznych. Każdy z nich jest na początku swojej drogi. „Skończyły nam się dni” to przede wszystkim teatralne doświadczenie, którym chcą podzielić się z jak najszerszą publicznością.

Spektakl dla dorosłych. Czas trwania: 55 minut

29 listopada 2014 – godz. 18.00, Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach

Cena biletu – 8 zł