Spleen

18 listopada 2018, godz. 19.00

Figurentheater Wilde&Vogel

Tekst: Charles Baudelaire
Reżyseria: Hendrik Mannes
Lalki: Michael Vogel
Muzyka na żywo: Charlotte Wilde
Głosy: Charlie Bunn, Hannah Ravalda, Catherine Smith, Emily Smith, Eve Smith i Lawrence Smith
Obsada: Michael Vogel

 

„Spleen” jest kalejdoskopem obrazów, piosenek i miniatur inspirowanych kolekcją wierszy oraz prozą „Le Spleen de Paris” Charlesa Baudelaire’a, wydanych pośmiertnie w 1869 roku. Ludzkość u progu modernizmu, opisywana w przedstawianych scenach, jest rozchwiana pomiędzy pragnieniem życia a tęsknotą śmierci, pomiędzy romantycznym poszukiwaniem nieskończoności a brutalnością banału.

Spektakl jest otwarty w swej konstrukcji: widzowie zobaczą na scenie aktorów razem z lalkami i instrumentami, usłyszą teksty Baudelaire’a, mówione przez dzieci i nagrane na taśmę magnetofonową. Magią tego kalejdoskopu jest uruchamianie wyobraźni pomiędzy aktorami, materią a widzami. Sekwencje obrazów i muzyki granej na żywo stanowią kontrapunkt dla Baudelaire’owskiej wizji świata i pozwalają zrozumieć ją obecnie.

Spektakl dla widzów od lat 16.

 

 

Spektakl "Spleen" w wykonaniu Figurentheater Wilde&Vogel zostanie zaprezentowany 18 listopada 2018 roku o godz. 19.00, podczas finału Międzynarodowego konkursu na koncepcję i realizację lalki/animowanego obiektu/formy teatralnej „ANIMATUS”, którego celem jest poszukiwanie nowych form wyrazu w obszarze teatru lalek (także teatru lalek dla dorosłych) oraz wspieranie nowatorskich projektów scenograficznych.

Projekt realizujemy we współpracy z Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Instytutem Dizajnu w Kielcach oraz Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

Natomiast w pierwszym dniu finału konkursu "ANIMATUS", tj. 17 listopada 2018 roku o godz. 19.00 zapraszamy na spektakl „Hamlet” w wykonaniu Walny-Teatr: http://www.teatrkubus.pl/spektakle-goscinne/hamlet

Oprócz spektakli mistrzowskich: "Hamlet" i "Spleen" zaprezentowane zostaną również prace laureatów konkursu.

Galeria zdjęć: 

Spleen

Autor zdjęć: 

Helmut Pogerth, Hendrik Mannes, Erich Malter, Jaana Jur, Georg Poehlein