Blisko

wiek 1-3 lata

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu
w koprodukcji z Art Fraction Foundation

 

data i miejsce prezentacji:

19 sierpnia 2017, godz. 15.00 - Teatr Lalki i Aktora "Kubuś"

cena biletu - 9 zł

 

  • Reżyseria: Alicja Morawska-Rubczak
  • Scenografia: Barbara Małecka
  • Muzyka: Wacław Zimpel

Tańczą: Paulina Giwer-Kowalewska i Filip Meyer-Lüters

Trailer:

Podejdź bliżej, zobacz, dotknij, poczuj. Zajrzyj do środka. Nasze historie – poukrywane jedna w drugiej, czekają na to, by je odkryć. BLISKO stanie się przygodą – poszukiwaniem tajemnic, które drzemią w środku każdego z nas.

BLISKO to spektakl o budowaniu relacji. Dwoje tancerzy odkrywa przed widzami świat magicznych więzi, które odwiecznie łączą ludzi. Bliskość – ja, ty, my – rodzina. Każdy z nas nosi w sobie jej cząstkę. Budując więzi, krok po kroku, otwieramy się na siebie nawzajem. Co to znaczy troska? Jak można o kogoś dbać? W jaki sposób możemy się sobą opiekować? To tylko niektóre z pytań, tak ważnych dla rozwoju naszej emocjonalności, na które twórcy przedstawienia spróbują odpowiedzieć wspólnie z bardzo małymi widzami.

Dwoje tancerzy na okrągłej scenie – krąg życia i wspólnoty, a w jego centrum matrioszka – symbol macierzyństwa, ale jednocześnie obiekt kryjący w sobie mnóstwo niespodzianek. Tradycyjna w swej formie lalka zyskuje współczesny rys i może być kreatywnie przetwarzana – zarówno przez artystów, jak i widzów. Forma staje się punktem wyjścia do rozmowy bez słów, w której bliskość, dotyk, czułość stają się najważniejszymi tematami.

Czas trwania – 45 min. (bez przerwy)

Spektakl jest częścią projektu „Small size, performing arts for early years” realizowanego ze środków programu Kreatywna Europa.

 

Galeria zdjęć: 

Blisko

Autor zdjęć: 

Maciej Zakrzewski