Mała wielka podróż

wiek 1-4 lata

Koprodukcja Art Fraction Foundation i Open Window Theatre,
we współpracy z Teatrem Narodowym w Bergen

data i miejsce prezentacji:

11 sierpnia 2018, godz. 16.00
Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" - Duża Scena

cena biletu - 10 zł

 

Reżyseria: Alicja Morawska-Rubczak
Scenografia, kostium: Barbara Małecka
Muzyka: Jostein Avdem Fretland
Obsada, animacja lalek: Dominika Minkacz-Sira
Światło: Jon Erik Sira
Produkcja: Dominika Minkacz-Sira i Ingrid Saltvik Faanes
Wykonanie lalki: Grzegorz Fijałkowski
Grafika i ilustracje: Kasia Mular

 

 

Dużym balonem wzlecimy wysoko, wysoko w niebo i jeszcze wyżej – aż do księżyca i gwiazd. Razem z maleńkim ptakiem kiwi, zarówno dzieci, jak i dorośli, wybiorą się w podniebną podróż i będę mogli spełnić łączące pokolenia marzenia o lataniu.

„Mała wielka podróż” to spektakl sięgający po środki teatru formy i zabierający najmłodszych w pełną emocji podróż w kosmos. To opowieść o odkrywaniu świata wewnętrznego, poprzez baczne przyglądanie się temu, co nas otacza.

Przedstawienie powstało z inspiracji sposobem, w jaki dzieci myślą, zadają pytania, poznają nowe rzeczy, ludzi i sytuacje. Ich skojarzenia cały czas nas zaskakują, ich wyobraźnia jest ogromna i nieograniczona – tak jak kosmos. Głównym bohaterem przedstawienia jest niewielki ptak - kiwi, który odkrywa świat odległych planet tak, jak dzieci odkrywają codzienność - z ogromną ciekawością, ale i pełną gamą emocji - od niepewności, poprzez lęk i tęsknotę, aż po radość i poczucie sprawczości.

To przedstawienie stworzone również z ogromnej wiary w możliwość zaproszenia bardzo małych dzieci do świata teatru lalek - snucia opowieści przy użyciu formy, abstrakcyjnej, wysmakowanej estetycznie scenografii oraz muzyki współczesnej łączącej kompozycje na fortepian preparowany z ambitną elektroniką.

Czas trwania – 45 min. (bez przerwy)

 

Galeria zdjęć: