Różowy Gość

wiek 5+

Teatr Guliwer w Warszawie

 

data i miejsce prezentacji:

27 sierpnia 2017, godz. 16.00 - Kieleckie Centrum Kultury (Mała Scena)

cena biletu - 9 zł

 

  • Scenariusz: Maria Wojtyszko
  • Reżyseria i scenografia: Jakub Krofta
  • Muzyka: Adam Świtała
  • Ruch sceniczny: Aneta Jankowska
  • Reżyseria światła: Damian Pawella
  • Asystent ds. scenograficznych: Aleksandra Starzyńska

Obsada: Izabella Kurażyńska, Elżbieta Pejko, Damian Kamiński, Tomasz Kowol, Adam Wnuczko

 

Różowy gość, bohater najnowszej sztuki Marii Wojtyszko, zjawia się niespodziewanie. Nagle, w środku nocy, w mieszkaniu rodziny zwyczajnej pojawia się On - różowy, duży, futrzany Gość. Wybudzone ze snu dzieci entuzjastycznie reagują na dziwacznego przybysza, który nie tłumaczy skąd przybywa i kim jest. 

Tak zaczyna się historia, która w groteskowy i humorystyczny sposób opowiada o rodzinnych relacjach, stereotypach i przyzwyczajeniach.

Rodzinie, której brakuje spontaniczności i luzu przygląda się On - tajemniczy gość, który próbuje się zaprzyjaźnić. Nic o nim nie wiemy, ale widzimy, że jest wesołym i otwartym Stworem, który szuka w rodzinie schronienia. Różowy gość jest lustrem, w którym odbija się rodzina oraz jej małe i większe słabości, które czasem smucą, a innym razem śmieszą. Niezwykła przygoda, jakiej doświadczają bohaterowie, uświadamia im wiele prawd o sobie i skutkuje ucieczką od zaszufladkowania, a także wybuchem spontanicznej radości.

Muzyka na żywo, elementy teatru cieni, humor i śmiech to wielkie atuty przedstawienia, które opowiada na scenie historię bardzo prawdziwą, ale trochę jak z innej planety.

Czas trwania – 55 min. (bez przerwy)

 

Galeria zdjęć: