Smakołyki ciotki Klotki

wiek 4+

scenariusz, inscenizacja, reżyseria, teksty piosenek – Małgorzata Kamińska-Sobczyk
scenografia – Alicja Chodyniecka-Kuberska
muzyka – Włodzimierz Jarmołowicz
ruch sceniczny – Tatiana Asmołkowa

 

 

                                                                            

Obsada:

Ciotka Klotka – Małgorzata Oracz
Mysz Klaudyna – Ewa Lubacz
Kot Klemens – Michał Olszewski
Pies Kleofas – Andrzej Skorodzień
Listonosz Konstanty – Błażej Wawszczyk
Sąsiadka Klara, Wróbelek Karolek – Dorota Anyż
Sąsiadka Klementyna – Magdalena Daniel / Hanna Świętnicka

 

Główną bohaterkę przedstawienia, samotnie mieszkającą, ekscentryczną ciotkę Klotkę, odwiedzają tylko dwie sąsiadki i czasami listonosz. Mogłoby się więc wydawać, że wiedzie ona monotonne i trochę smutne życie. Nic podobnego! Już samo to, że jest roztrzepana i pełna temperamentu stwarza mnóstwo zabawnych sytuacji. Do tego w domu ciotki mają miejsce dziwne i tajemnicze zdarzenia. Ich sprawczynią jest mysz Klaudyna, która uwielbia ciotkę i wcale nie chce jej przestraszyć, tylko się z nią zaprzyjaźnić, co nie jest łatwe, bo ciotka panicznie boi się myszy.

Przedstawienie w bardzo lekki i dowcipny sposób porusza problem lęku, który pojawia się zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Lęk przybiera różną postać, bywa uciążliwy i często utrudnia codzienne życie. Spektakl pokazuje, że czasami strach ma wielkie oczy, a jednym ze sposobów pokonania go może być bliższe poznanie jego przyczyny.

Bardzo zabawne przedstawienie, w którym jedna śmieszna scena goni drugą. Jest w nim dużo gagów, komizmu sytuacyjnego i słownego. Scenografia i muzyka nawiązują do lat 20-stych ubiegłego stulecia.

Spektakl aktorski i lalkowy.

Czas trwania – 1 godz. 5 min. (z 1 przerwą – 15 min.)

 

Galeria zdjęć: