Straszka pospolita

wiek 7+

Grupa Coincidentia

 

data i miejsce prezentacji:

19 sierpnia 2018, godz. 17.00
Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" - Duża Scena

cena biletu - 10 zł

 

Scenografia: Małgorzata Tarasewicz-Wosik
Muzyka: Jerzy Bielski
Scenariusz: Anna Andraka, Paweł Chomczyk
Choreografia: Karolina Garbacik
Występują: Dagmara Sowa, Paweł Chomczyk
Wykonanie muzyki na żywo i improwizacje muzyczne: Robert Jurčo, Piotr Chociej
Reżyseria: Grupa Coincidentia

 

 

O ile straszkę pospolitą - popularny gatunek ważki - można spotkać nad jeziorem albo nad rzeką, to pospolite strachy występują dosłownie wszędzie. Raz większe, raz mniejsze, u małych i dużych, czające się w dzień i w nocy. Skąd się biorą? Jak działają? Dlaczego i po co się boimy?

Takie pytania podejmuje w swoim najnowszym spektaklu Grupa Coincidentia, zapraszając młodych widzów do osobliwego laboratorium strachów i wspólnego odkrywania istoty lęku. To szalona podróż w głąb ludzkiej głowy, dziwacznych snów, gawęd i bajek na dobranoc, realizowana poprzez kolaż fantazji i teatralnych eksperymentów. Na drodze scenicznych improwizacji, bazując na tekstach naukowych, dramatycznych czy autentycznych, dziecięcych opowieściach, artyści odtwarzają mechanizmy strachu, bawiąc się konwencjami i formą.

Twórcy wykorzystują szeroki wachlarz środków wyrazu od aktorskich, lalkarskich, materialnych i wizualnych po muzykę na żywo, okraszając całość dużą dozą humoru i absurdu, jest więc i „śmieszno i straszno”, z zachętą oswajania lęków, adresowaną nie tylko do najmłodszych.

 Czas trwania – 1 godz. (bez przerwy)

 

Galeria zdjęć: