Traktat o wykradaniu owoców

wiek 6+

Teatr Guliwer w Warszawie

 

data i miejsce prezentacji:

26 sierpnia 2017, godz. 11.00 - Teatr Lalki i Aktora "Kubuś"

cena biletu - 9 zł

 

  • Autor: Marian Pankowski
  • Reżyseria: Robert Jarosz
  • Pedagog teatru: Justyna Czarnota
  • Scenografia: Martyna Dworakowska
  • Muzyka: Adam Świtała
  • Konsultacje choreograficzne: Weronika Pelczyńska

Występują: Honorata Zajączkowska, Elżbieta Pejko, Anna Przygoda, Adam Świtała

 

„Traktat o wykradaniu owoców” to zaproszenie widzów do wspólnej wyprawy do sadu na jabłka. Tak, chodźmy na złodziejkę! Nocą, przy słabym blasku księżyca, wdrapiemy się na najwyższe drzewo, by wykraść owoce. Czy uda nam się wrócić na ziemię, unikając spotkania z sadownikiem? Przekonajcie się sami!

Twórcy spektaklu odwołują się do doświadczeń osób dorosłych. Stwarzają okazję, by nie tylko mogli powspominać własne dzieciństwo, ale wręcz, by znów usłyszeli kroki na żwirze i poczuli wiatr na skórze. Po raz pierwszy będą wspinać się na drzewo w towarzystwie dzieci… Czym tym razem będzie ta wyprawa? Dzięki działaniom trzech aktorek i grającego na żywo muzyka wszyscy w wyobraźni pokonamy „odległość dzielącą pierwszy dreszcz pragnienia od gestu spełniającego”, cytując Mariana Pankowskiego. Mamy nadzieję, że nasza teatralna wyprawa na jabłka zbliży do siebie wszystkich jej uczestników!

„Traktat o wykradaniu owoców” inspirowany jest fragmentem tekstu Mariana Pankowskiego z tomu „Smagła swoboda” i został zrealizowany przez Teatr Lalek Guliwer w ramach 21 Biennale Sztuki dla Dziecka w Poznaniu we współpracy z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Czas trwania – 1 godz. (bez przerwy)

 

Galeria zdjęć: