Pokaz finałowy w Łukowie

fot. Michał Strokowski

27 sierpnia 2019 r. godz. 18.00 Muszla Koncertowa w Parku Miejskim w Łukowie - pokaz "Święto" podsumowujący 7-dniowe warsztaty aktorskie, plastyczne, taneczne i muzyczne.

Podopieczni z Ośrodka dla Cudzoziemców w Łukowie oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Łukowie pod okiem instruktorów: Anny Nowak, Bożeny Ślagi, Katarzyny Kostańskiej, Anny Domalewskiej, Michała Olszańskiego i Łukasza Mazura na nowo odkrywali znaczenie świąt. 

Mieszkańcy Łukowa, w tym rodzice występujących oraz koledzy i koleżanki ze szkoły, zobaczyli interpretację święta, opartą  na doświadczeniach kultury polskiej, czeczeńskiej, tadżykistańskiej i tureckiej. Głównymi barwami, które przyświecały widowisku, był czerwony i zielony - kolory charakterystyczne dla wymienionych narodowości. Po występie wszyscy obecni mieli okazję się poczęstować przysmakami zrobionymi przez rodziców występujących.

Taniec, śpiew, jedzenie, piękna pogoda oraz piękny cel, który przyświecał spotkaniu - czy jest inny sposób, aby zintegrować tak różne, a przecież tak podobne społeczności?

 

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Kultura Dostępna. Projekt dofinansował także Urząd Miasta Kielce.

Galeria zdjęć: