Święto w Teatrze Kubuś

fot. Michał Strokowski

Podopieczni projektu "Święto" ostatni dzień pobytu w regionie świętokrzyskim spędzili w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś". Dzieci obejrzały spektakl "Kapitan Porządek" w reż. Przemysława Żmiejki. Po spektaklu otrzymali dyplomy uczestnictwa w warsztatach. Nie obyło się bez podziękowań i gratulacji. W trakcie uroczystości dyrektor teatru Robert Drobniuch zwrócił uwagę na potrzebę realizowania takich działań, pogratulował dzieciom jeszcze raz występu i wyraził nadzieję na ponowne spotkanie za rok.

Po uroczystym pożegnaniu dzieci uczestniczyły jeszcze w warsztatach Anny Nowak z animacji teatralnej oraz zwiedziły teatr. Największą radość sprawiło im oglądanie zbiorów teatru i próba animacji tamtejszymi eksponatami.

Mamy nadzieję, że warsztaty, w których brały udział przez 7 dni, pokaz w Łukowie oraz w Kielcach, a także poznawanie nowych miejsc o charakterze kulturalnym, pomogły otworzyć się uczestnikom projektu jeszcze bardziej na nowe, nieznane doświadczenia.

 

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Kultura Dostępna. Projekt dofinansował także Urząd Miasta Kielce.

 

 

Galeria zdjęć: