"Znajdziesz mnie tam, gdzie wszystko jest miłością" oraz "Źródło przeznaczenia"

zdjęcie ze spektaklu "Źródło przeznaczenia"

Brak miłości i zainteresowania rodziców problemami dziecka.

Historia dwóch pięknych sióstr, które podzieliła miłość do tego samego Rycerza.

O tym właśnie opowiadają dwa spektakle:

  • „Znajdziesz mnie tam, gdzie wszystko jest miłością” (dla widzów w każdym wieku) Teatrzyku Mimo To
  • oraz „Źródło przeznaczenia” (od lat 12) Grupy teatralnej działającej w Bursie Szkolnej nr 2,

które będzie można zobaczyć na scenie teatru „Kubuś” 14 grudnia 2017 roku o godz. 18.00, w ramach projektu „W szkole i na scenie”. Na obydwa spektakle wstęp wolny.

 

Teatrzyk „Mimo To” działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Niesłyszących i Słabosłyszących przy ul. Jagiellońskiej 30 w Kielcach powstał w 2007 r. – jako pierwszy tego rodzaju w Kielcach zespół dedykowany dzieciom i młodzieży z wadą słuchu. Formą wypowiedzi teatralnej zespołu jest pantomima. Od początku istnienia teatrzyk uczestniczy w Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu w Szczecinie, zdobywając główne nagrody.

Spektakl „Znajdziesz mnie tam, gdzie wszystko jest miłością” pokazuje kondycję rodziny we współczesnym świecie. Porusza temat braku miłości i zainteresowania rodziców problemami dziecka, a nawet wręcz niezauważania Go.

Scenariusz, reżyseria, kostiumy: Małgorzata Kardasińska-Kolasa, Magdalena Kuta
Scenografia: Małgorzata Kardasińska-Kolasa

zdjęcie ze spektaklu "Znajdziesz mnie tam, gdzie wszystko jest miłością"

 

Grupa teatralna działająca w Bursie Szkolnej nr 2, w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych w Kielcach, powstała w 2015 roku. W zespole występują głównie uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Do tej pory grupa przygotowywała spektakle przede wszystkim dla uczniów ze szkół podstawowych.

Spektakl „Źródło przeznaczenia”, skierowany tym razem do młodzieży, jest kolejnym etapem w naturalnym rozwoju tego zespołu. Przedstawia odświeżoną wersję legendy o źródełku św. Franciszka, w konwencji inspirowanej słowiańskim klimatem.

Scenariusz i scenografia - zespół

Zapraszamy!

Więcej o projekcie „W szkole i na scenie” na stronie: http://www.teatrkubus.pl/w-szkole-i-na-scenie/trwa-nabor-do-ii-edycji-pr...