Arka Czasu | spektakl i warsztaty w Roku Pamięci Bohaterek i Bohaterów Getta

16 kwietnia 2023

W przededniu 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim wspólnie z Muzeum Narodowym w Kielcach organizujemy wydarzenie w ramach Roku Pamięci Bohaterek i Bohaterów Getta Warszawskiego. 16 kwietnia 2023 roku zapraszamy do teatru „Kubuś" na spektakl Arka Czasu, a następnie do Muzeum Dialogu Kultur na bezpłatne warsztaty.

Arka Czasu jest adaptacją nagradzanej powieści Marcina Szczygielskiego, w reżyserii Tomasza Kaczorowskiego, ze scenografią Agnieszki Wielewskiej. Akcja toczy się podczas wojny w getcie warszawskim i w ogrodzie zoologicznym państwa Żabińskich. To przejmująca i jednocześnie wciągająca opowieść o wielkiej przyjaźni, miłości oraz chęci przetrwania.

Spektakl opowiada o wojnie bez okrucieństwa, pojawiają się w nim wątki fantastyczne i zwierzęcy bohaterowie. „Tematy trudne ciężko jest poruszać z dziećmi, gdyż za wszelką cenę staramy się je uchronić przed tym, co złe. […] Opowiedzieć o pełnej terroru wojnie, ale w sposób subtelny, niewzbudzający przestrachu, to rzecz niełatwa. Choć zdarzają się przykłady pokazujące, że nie jest to niemożliwe. Taka jest Arka Czasu Marcina Szczygielskiego przeniesiona na scenę Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach” – napisał w recenzji Paweł Kluszczyński (e-teatr.pl).

Przedstawienie dla widzów od 9 roku życia. Początek o godz. 16.00.

Bilety na spektakl można kupić w kasie teatru lub za pośrednictwem internetu.
Szczegóły https://www.teatrkubus.pl/bilety-indywidualne Rezerwacje pod numerem tel. 888-216-498.

Po spektaklu o godz. 17.30 zapraszamy dzieci i młodzież (10–14 lat) oraz rodziców do Muzeum Dialogu Kultur (Rynek 3) na bezpłatne warsztaty, podczas których przyjrzymy się zjawisku dyskryminacji, a szczególnie rasizmowi i stereotypom.

Zajęcia dla młodszych widzów poprowadzi Joanna Kwiecień - edukatorka z Muzeum Dialogu Kultur, a warsztaty dla dorosłych - Izabela Karlińska (historyk sztuki) i Anna Sawicka-Białek (psycholog) z działu edukacji Muzeum Narodowego w Kielcach.

Na warsztaty wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona, zapisy pod numerem telefonu 698 355 691.