Bajkowanie

fot. Daniel Bill

13 sierpnia 2017, godz. 12.00 – 13.00

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”

Seans z bajkami kliszowymi dla rodziców z dziećmi od 5 do 10 lat

wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc

 

 

Seans z bajkami kliszowymi, z muzyką na żywo. Córeczka i Tata, imitując głosy postaci i tworząc na żywo ścieżkę dźwiękową, zilustrują, a może opowiedzą na nowo stare historie zapisane na kliszy filmowej. Bajki są zrealizowane w formie serii slajdów, a postacie i światy przedstawiane w rozmaitych technikach rysunku lub lalkowej. Niekiedy przygody pingwinków albo świnek domagają się nowej, przewrotnej interpretacji, a niektóre należy pozostawić w ich oryginalnej aurze, niespotykanej dziś łagodności i dobroci.

 

Prowadzenie:

Kalina Zakrocka (na zdjęciu - fot. Daniel Bill) - uczennica 4 klasy szkoły podstawowej, wymyśla opowiadania, rysuje mangi, reżyseruje krótkie filmy ze znajomymi. Zagrała w klipie o owocach w szkole, do muzyki Smolika oraz w spektaklu „Szary Domek” u boku Zbigniewa Zamachowskiego, Edyty Jungowskiej i aktorów Teatru Guliwer. Współpracuje z tatą przy bajkowaniach.

 

Patryk Zakrocki (na zdjęciu - fot. Daniel Bill) – improwizator, kompozytor, artysta dźwiękowy i rysownik. Obecnie gra w duecie SzaZa na altówce, oscylatorach i elektrycznej mbirze, zmienia melodyjki w starych pozytywkach i współtworzy dwa wyjątkowe projekty własnego pomysłu: Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego i Kino Dźwięku/Sound Cinema. Z pasją prowadzi orkiestry i chóry komunikatowe [conduction]. Zajmuje się muzyką kameralną, elektroakustyczną i szeroko pojętym słuchowiskiem. Opublikował 12 albumów płytowych, w tym 2 solowe. Poza wieloma koncertami w Europie, występował również w Stanach Zjednoczonych, Islandii, Urugwaju, Izraelu, Egipcie, Chinach i Japonii.