Spacer z pasją

Spacerownik Teatralny dla dzieci od lat 5,
które zabierają na spacer dorosłych

19 sierpnia 2018, godz. 15.00
s
tart: sprzed budynku Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, ul. Księdza Piotra Ściegiennego 2

wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc

 

 

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach ma już ponad 60 lat. Czy wiecie, jak powstał? Jakie wydarzenia złożyły się na jego historię? Jak myślicie, co jest potrzebne do założenia teatru? Wsparcie władz, zaplecze lokalowe i finansowe? Na pewno tak. Lecz na cóż by się to wszystko zdało, gdyby nie było pasji i zaangażowania ludzi? To od nich wszystko się zaczęło!

Zapraszamy na spacer śladami ważnych dla „Kubusia” miejsc i wydarzeń, ale przede wszystkim śladami ludzi, którzy zapragnęli stworzyć teatr lalkowy. Może i Wy przy okazji odkryjecie swoje pasje?

Spacerownik Teatralny to nie tylko chodzenie, słuchanie i oglądanie. To również oryginalne zadania do wykonania i teatralna zabawa, do której możecie zaprosić także swoich rodziców.

 

Prowadząca:
Ewa Lubacz - aktorka TLiA "Kubuś", szczudlarka, animatorka kultury, pedagog. Absolwentka Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku AT w Warszawie, UMCS w Lublinie (Animator i Menedżer Kultury) oraz UJK w Kielcach (Edukacja Muzyczna). Ukończyła kurs Pedagogów Teatru przy Instytucie Teatralnym im. Z. Raszewskiego w Warszawie i School of Modern Mime w Warszawskim Centrum Pantomimy. W swoich działaniach wykorzystuje teatr pantomimy, teatr uliczny, technikę dramy oraz metody J. Dormana. Założycielka grupy "TworzyMy" przy TLiA "Kubuś". Kilkakrotnie brała udział w programie Lato w teatrze jako prowadząca warsztaty dla dzieci i młodzieży.

 

Scenariusze Spacerowników teatralnych znajdują się na poświęconej projektowi stronie internetowej: www.spacerownikteatralny.pl Dokładne plany tras są tam uzupełnione dodatkowymi informacjami i ciekawostkami dotyczącymi teatralnych twórców. Pośród nich znajdują się autorskie trasy tematyczne, przygotowywane przez artystów i historyków teatru. Strona daje także możliwość stworzenia własnego, oryginalnego spaceru. Pomysłodawcą Spacerowników teatralnych jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

 

ORGANIZATOR:                                                        PARTNER:

                                         

Galeria zdjęć: