Dotacja dla projektu „Wczytuję sztukę – warsztaty teatralne”

Teatr „Kubuś” otrzymał dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 35 000 zł, w ramach programu "Edukacja kulturalna". Dofinansowanie dotyczy realizacji kolejnej edycji projektu "Wczytuję sztukę – warsztaty teatralne".

W ramach projektu zorganizujemy warsztaty aktorskie dla uczniów w wieku 14-19 lat, które przybliżą im sposób pracy aktorów i reżysera nad dramatami. Projekt będzie realizowany od maja do grudnia 2022 roku, część warsztatowa planowana jest na miesiące wrzesień – listopad.

Możliwość wspólnego działania z profesjonalistami i jednocześnie pasjonatami ma na celu zaktywizowanie uczniów do tworzenia, badania i eksperymentowania. Uczestnicy warsztatów zapoznają się z terminologią teatralną, etapami konstruowania spektaklu, jego elementów takich jak: koncepcja reżyserska, budowanie postaci, scenografia i muzyka. Będą mieli też okazję skonfrontowania efektów swojej pracy z innymi grupami.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.