Lista placówek zakwalifikowanych do V edycji projektu „Wczytuję sztukę – warsztaty teatralne”

30 czerwca 2022

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach im. Stefana Karskiego ogłasza listę placówek, które zakwalifikowały się do udziału w V edycji projektu "Wczytuję sztukę - warsztaty teatralne":

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zbludowicach
  • V Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach
  • I Liceum Ogólnokształcące Collegium Gostomianum w Sandomierzu
  • Powiatowy Zespół Szkół w Chęcinach

Motywem przewodnim V edycji projektu jest hasło Ziemia - mój dom. Krótkie filmiki i prezentacje przygotowane przez uczniów na ten temat, pozwalają mieć nadzieję, że młodzi ludzie, którzy już za kilka lat będą mieli decydujący wpływ na stan naszej planety, nie pozwolą na jej degradację.

Autorom filmowych wypowiedzi serdecznie gratulujemy kreatywności i wrażliwości, a placówkom zakwalifikowania się do udziału w projekcie.

Po przerwie wakacyjnej, w okresie: wrzesień - listopad 2022 odbędą się warsztaty, w trakcie których uczniowie wraz z nauczycielami omówią i zinterpretują fragmenty dramatów: „Wróg ludu” Henrika Ibsena oraz „Stara kobieta wysiaduje” Tadeusza Różewicza, przy wsparciu dr hab. Krzysztofa Jaworskiego – prof. Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, literaturoznawcy, poety, prozaika, dramaturga; aktorów: Anny Iwasiuty, Ewy Lubacz, Agaty Soboty, Michała Olszewskiego i Zdzisława Reczyńskiego; reżyserów: Krzysztofa Galosa i Michała Zdunika.

Warsztaty zakończą się w listopadzie 2022 finałem, podczas którego placówki zaprezentują się na scenie teatru „Kubuś”.

Koordynator projektu:
Jolanta Świstak, tel. 666-042-368, jolanta.swistak@teatrkubus.pl

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

PATRONAT HONOROWY:

              

PARTNERZY:

                   

PATRONAT MEDIALNY: