Chodź na słówko | PREMIERA

10 września 2022 godz. 17.00

Pierwszą premierą TLiA „Kubuś” w nowym sezonie będzie sztuka Chodź na słówko Maliny Prześlugi - cenionej i wielokrotnie nagradzanej dramatopisarki oraz pisarki, przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, ale również dla dorosłych; kierowniczki literackiej i dramaturżki Teatru Animacji w Poznaniu. Jej dramaty oraz bajki wydawane są w „Nowych Sztukach dla Dzieci i Młodzieży”, „Dialogu”, wystawiane w wielu polskich teatrach, tłumaczone w językach obcych.

Chodź na słówko Maliny Prześlugi to sztuka adresowana do widzów od lat 7, o poszukiwaniu własnej tożsamości i akceptacji siebie. To także dowcipna, zaskakująca zabawa słowami. Jej bohaterami są Kula i Toperz, które nie potrafią się odnaleźć w swoich aktualnych postaciach. Każde z nich marzy o innym, lepszym „ja”. Każde chciałoby znaczyć „więcej”. Tylko kto lub co może im w tym pomóc? Język Polski sam jest ciągle kaleczony i traktowany przedmiotowo, Logoped nie widzi w nich słów, tylko piłkę i futrzaka, a Brzydkie Słowo… uciekło! Może więc operacja plastyczna?

Przedstawienie przygotowuje zespół twórców: Robert Traczyk (reżyseria), Adrian Lewandowski (scenografia), Magdalena Gorwa (muzyka), Przemysław Żmiejko (multimedia). W spektaklu wystąpią: Rafał Iwański, Ewa Lubacz, Michał Olszewski, Aleksandra Sapiaska i Andrzej Kuba Sielski.

Premiera - 10 września 2022, godz. 17.00

Po spektaklu premierowym odbędzie się uroczystość wręczenia Nagrody im. Leona Schillera za rok 2021 aktorce Aleksandrze Sapiasce - „niezwykle utalentowanej młodej artystce, która zabłysnęła w spektaklach macierzystego teatru”, przyznaną przez Związek Artystów Scen Polskich.