Kosmiczny Fotel do Czytania w trakcie Podróży Międzyplanetarnych

Aukcja na rzecz 31. Finału WOŚP

Kosmiczny Fotel do Czytania w trakcie Podróży Międzyplanetarnych to unikatowy przedmiot, który Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach im. Stefana Karskiego przekazał na licytację w ramach 31. Finału WOŚP. Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Pilcha w Kielcach wzbogaciła go o kilkadziesiąt książek SF i fantasy.

Kosmiczny Fotel jest elementem scenografii do przedstawienia Kubusiowego Kosmiczna sprawa (reżyseria – Agata Biziuk, scenografia i multimedia - Krzysztof Kiziewicz, kostiumy - Katarzyna Pielużek, Natalia Maria Mleczak, rok premiery – 2014).

„Kubuś” przekazał rekwizyt na licytację w ramach 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nadając mu jednocześnie nową funkcję promującą czytelnictwo. Teatralna pracownia plastyczna przystosowała unikatowy fotel do potrzeb małego czytelnika, który może zagłębić się w lekturze w komfortowych warunkach.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Pilcha w Kielcach wzbogaciła Kosmiczny Fotel, przekazując na licytację kilkadziesiąt książek. Są to lektury dla młodzieży i dorosłych z kategorii science fiction i fantasy ze zbiorów biblioteki oraz pozyskane dzięki współpracy z Wydawnictwem Jedność książki dla dzieci.

Aukcja potrwa do 31 stycznia do godz. 12.00. Zestaw można licytować w serwisie Allegro pod linkiem:

https://allegro.pl/oferta/kosmiczny-fotel-do-czytania-w-trakcie-podrozy-...

Dzięki gościnności Galerii Korona Kielce, Kosmiczny Fotel wraz z książkami można od 10 stycznia podziwiać w przeszklonej gablocie w galerii (na poziomie 0 koło sklepu Empik, przy wejściu głównym, dolnym, od strony ulicy Warszawskiej).