Nosorożec jedzie do Wilna

fot. Bartek Warzecha

Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka świętować będziemy wg równania 2 x 3, bo trzykrotnie zagramy dwa przedstawienia, w dwóch miejscach.

W Domu Kultury Polskiej w Wilnie zaprezentujemy spektakl Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca? (godz. 10.00, 12.00, 17.00), autorstwa Leszka Kołakowskiego, w adaptacji i reżyserii Piotra-Bogusława Jędrzejczaka. Mamy nadzieję, że spotkanie Nosorożca z dziećmi w Wilnie przegoni wszystkie jego smutki i do domu nasz bohater wróci już uśmiechnięty.

Głównym zadaniem Domu Kultury Polskiej w Wilnie jest organizacja życia kulturalnego Polaków. Instytucja ta zajmuje się edukacją kulturalną, polegającą na promowaniu polskiej literatury i sztuki wśród mieszkańców Wileńszczyzny oraz wspieraniu lokalnego ruchu artystycznego i innej działalności kulturalnej. Ważnym zadaniem DKP jest również kultywowanie lokalnych tradycji, folkloru, ocalenie od zapomnienia wszystkich wartości, które od wielu pokoleń kształtowały tożsamość narodową Polaków na Wileńszczyźnie.

W siedzibie teatru natomiast 1 czerwca zagramy przedstawienie O Wilku i Czerwonym Kapturku (godz. 9.15, 11.00, 13.00), autorstwa Marty Guśniowskiej, w reżyserii Przemysława Żmiejki. Serdecznie zapraszamy!