Pan Tom buduje dom | PREMIERA

14 stycznia 2023 godz. 17.00

Pierwszą Kubusiową premierą w 2023 roku będzie przedstawienie dla dzieci od lat 4 pt. "Pan Tom buduje dom" wg Stefana Themersona.

Adaptacja, reżyseria, przestrzeń sceniczna, kostiumy, multimedia - Przemysław Żmiejko
Muzyka, budowa instrumentów, przygotowanie wokalne - Filip Sternal
Fotografia - Anna Kaleta
Plakat - Joanna Czupryniak / Janek Janowski

 

Obsada: Jolanta Kęćko, Zdzisław Reczyński, Aleksandra Sapiaska, Małgorzata Sielska

Ciasny, ale własny, z liści czy podziemny? Który dom będzie lepszy? Czym zajmuje się murarz, ślusarz, a czym kominiarz? Skąd w domu bierze się woda albo światło? Do czego naszym praprapra…dziadkom służyły nosidła, żuraw czy łuczywo? Na te i inne pytania, z wielkim zapałem i ciekawością dziecka, odpowiedzi szuka Pan Tom, który… buduje dom!

Ta mądra i zabawna historyjka w prosty i ciekawy sposób przedstawia kolejne etapy powstawania domu oraz jego wyposażenie. Razem z głównym bohaterem, najmłodsi widzowie nie tylko odkrywają niezwykłe tajemnice zwykłej codzienności, ale również zapoznają się z wynalazkami, które zrewolucjonizowały życie kolejnych pokoleń.

Spektakl powstał na podstawie uroczej książeczki, napisanej przez mistrza XX-wiecznej awangardy Stefana Themersona i zilustrowanej przez jego żonę Franciszkę. Od 1938 roku, kiedy ukazało się pierwsze wydanie utworu, ta perełka literatury dziecięcej nic nie straciła ze swej urody, nadal uczy, bawi i zachwyca.

Premiera -  14 stycznia godz. 17.00

W dniu premiery aktor Zdzisław Reczyński będzie obchodził Jubileusz 40-lecia pracy artystycznej.