„Sklepy cynamonowe” na festiwalu Bytomska Jesień Literacka

fot. Bartek Warzecha

23 listopada 2022 TLiA „Kubuś” w Kielcach im. Stefana Karskiego wystąpi na XVI Bytomskiej Jesieni Literackiej ze spektaklem Sklepy cynamonowe, na podstawie prozy Brunona Schulza, w reżyserii Roberta Drobniucha.

Tegoroczna odsłona Bytomskiej Jesieni Literackiej nawiązuje do postaci Brunona Schulza – polskiego pisarza, grafika, malarza, rysownika i krytyka literackiego, pochodzącego z Drohobycza.

Spektakl Sklepy cynamonowe to próba zmierzenia się z prozą jedyną w swoim rodzaju - poetycką, często abstrakcyjną, nieraz uznawaną za niesceniczną. To próba uchwycenia tego, co nieuchwytne, stąd też wyjątkowa forma inscenizacyjna oparta na grze w planie aktorskim i bardzo ciekawej, eksperymentalnej formie teatru cieni, łączącej klasyczne wycinanki, transparentne cienie z wyraźnie zaznaczonymi konturami oraz cienie stworzone z gry światłem, lustrami i refleksami. Inspirowana grafikami artysty scenografia, sugestywne monologi i podkreślająca emocje współczesna muzyka, grana przez klarnecistę na żywo, składają się na specyficzny schulzowski klimat.

Na spektakl Sklepy cynamonowe w siedzibie teatru „Kubuś” zapraszamy w dniach:

  • 27 listopada (niedziela) o godz. 18.00
  • 28 listopada (poniedziałek) godz. 10.00 i 12.30
  • 29 listopada (wtorek) godz. 10.00 i 12.30