EWA LUBACZ
Aktorka TLiA "Kubuś", szczudlarka, animatorka kultury, pedagog absolwentka Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku AT w Warszawie, UMCS w Lublinie (Animator i Menedżer Kultury) oraz UJK w Kielcach (Edukacja Muzyczna). Ukończyła kurs Pedagogów Teatru przy IT im. Z. Raszewskiego w Warszawie w 2013r. i School of Modern Mime 2015 w Warszawskim Centrum Pantomimy. W swoich działaniach wykorzystuje teatr pantomimy, teatr uliczny, technikę dramy oraz metody J. Dormana. Założycielka grupy "TworzyMy" przy TLiA "Kubuś". Brała udział w programie Lwt w latach 2013, 2014, 2015, 2016. w projekcie będzie pełniła rolę prowadzącego warsztaty.
MICHAŁ OLSZEWSKI
Aktor TLiA „Kubuś", żongler, dziennikarz, animator kultury, autor spektakli teatralnych. Absolwent Wyższej Szkoły Dziennikarskiej w Warszawie, Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach oraz Politechniki Świętokrzyskiej w swoich działaniach wykorzystuje metody pedagogiki cyrku oraz pedagogiki zabawy posiada bogate doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą: prowadzi warsztaty teatralne w TLiA „Kubuś", na stałe współpracuje z Fundacją Studio TM, Muzeum Zabawek i Zabawy. W latach 2013, 2014, 2015, 2016 wziął udział w programie „Lwt”.W projekcie będzie pełnił rolę prowadzącego warsztaty.
ANDRZEJ KUBA SIELSKI
Aktor TLiA „Kubuś”, reżyser, lektor, mim, lalkarz, autor i koordynator warsztatów, spektakli teatralnych, happeningów, twórca niezależnego teatru „Gabinet Prób Generalnych”. W swoich działaniach edukacyjno animacyjnych najchętniej wykorzystuje teatr pantomimy oraz teatr uliczny. Twórca „Zwariowanego Teatru” – akcji miejskiej mającej na celu ożywienie osiedli podczas wakacji oraz tożsamego projektu „Teatr Ludzkich Inicjatyw”, realizowanego na terenach wiejskich. W 2014,2015 i 2016 roku wziął udział w programie „Lwt”. W projekcie będzie pełnił rolę prowadzącego warsztaty.
JOANNA BISKUP BRYKCZYŃSKA
Doktor Instytutu Sztuk Pięknych UJK w Kielcach. Nauczycielka plastyki w MDK i Zespole Szkół Społecznych im. M. Reja w Kielcach. Założycielka nieformalnej grupy ITP zajmującej się szydełkowaniem miejskim, ilustratorka, performerka (m.in.: „Aleja Sław z nosami”, „7 km szczęścia”, „Konstelacje”, „Europejskie Drzewo”, „Otulamy Drzewa” knitting grafitti, „Partyzantka Kwiatowa” nocne ukwiecanie miasta) pedagog, działaczka społeczna odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Wzięła udział w "Lwt" w roku 2015 i 2016. W projekcie będzie pełniła rolę prowadzącego warsztaty.
JUDYTA BERŁOWSKA
Absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie oraz Wydziału Reżyserii Dramatu w krakowskiej PWST. Asystentka A. Glińskiej i B. Wysockiej, odbyła staż przy spektaklu Teatru 21 „Klauni, czyli o rodzinie” w reż. J. Sobczyk. Laureatka Forum Młodej Reżyserii 2014 (Grand Prix) za pracę reżyserską „Bez ojcowizny”. Reżyserka spektakli: „Wojna, która zmieniła Rondo” w kieleckim Teatrze Kubuś, „Wyprawa czarownic” w Teatrze im. Norwida w Jeleniej Górze, „Głodne dziecko” w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. Uczestniczka projektu Instytutu Teatralnego „Dorman – Archiwum otwarte”. W projekcie będzie pełniła rolę prowadzącego warsztaty.
RAFAŁ GĘBOREK
Świętokrzyski muzyk, trębacz,pedagog, performer, kompozytor, producent muzyczny. Magister sztuki, absolwent Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej na UJK w Kielcach, absolwent Zarządzania Kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Już w czasie studiów rozpoczął pracę pedagogiczną jako instruktor muzyczny w lokalnych ośrodkach kultury. Prowadzi autorski program nauczania muzyki poprzez zabawę.
RADOSŁAW NOWAKOWSKI - Pisarz, podróżnik, tłumacz i muzyk, kongista zespołu Osjan, Orkiestry Kiniorskiego, zespołu Trebunie Tutki, współpracujący z wieloma innymi zespołami taki jak Voo Voo, Raz dwa trzy, Koncertował w Polsce i za granicą, nagrał wspólnie z nimi kilkanaście płyt. Jego solowym, wykonanym na bębnach koncertem jest „Monodrum” – w zamierzeniu artysty będący wybębnioną książką. Współpracował również z Teatrem Pieśń Kozła, Autor własnego programu nauki gry na bębnach. Prowadzi warsztaty bębniarskie dla młodzieży. Twórca pierwszej wydanej w Polsce powieści hipertekstowej, prowadzi własne autorskie wydawnictwo Liberatorium. Odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".
KRZYSZTOF WRONA
Artysta organik, twórca rękodzieła użytkowego, pomysłodawca koncepcji Polskiej Turystyki Źródeł, edukacji ekologicznej Szkoła Gałązen, lider Wielokulturowego Zespołu Ludowego „WIOHA” , reżyser spektakli „Nieczekaj Lecilaty”, „Zaklinanie Żab”, „Zaufaj duchom co w tobie śpią”. Uczy wiejskie dzieci wrażliwości na urodę natury i sztukę. Prowadzi warsztaty plecionkarstwa, malowania glinkami na płótnie, scenograficzne do przedstawień. Specjalizuje się w dekoracji wnętrz za pomocą naturalnych materiałów, jak gliny czy wikliny
GRZEGORZ POLISZUK- Instruktor modelarstwa lotniczego, specjalizuje się w modelach zdalnie sterowanych szczególnie szybowce. Od wielu lat prowadzi zajęcia modelarskie w różnych ośrodkach kultury i aeroklubach osiągając iczne sukcesy. Od dwóch lat prowadzi pracownię modelarską przy CEiK Szklany Dom.