Lato Muminków

spektakl familijny

"Lato Muminków" (Farlig midsommar)
tekst – Tove Jansson
przekład – Irena Szuch-Wyszomirska
adaptacja – Andrzej Maria Marczewski
muzyka - Tadeusz Woźniak
teksty piosenek – Bogdan Chorążuk
reżyseria – Michał Derlatka
scenografia – Maria Balcerek
ruch sceniczny - Ula Zerek
aranżacje i przestrzeń dźwiękowa - Przemysław Bartoś, Marcin Gałązka
przygotowanie wokalne - Andrzej Wolski
fotografia - Bartek Warzecha
plakat - Joanna Czupryniak / Janek Janowski

obsada:
Muminek - Rafał Iwański
Mimbla, Mi - Anna Iwasiuta
Bufka, Panna Migotka - Ewa Lubacz
Włóczykij, Bobek - Michał Olszewski
Emma, Filifionka - Małgorzata Oracz
Mamusia Muminka, Paszczakówna - Beata Orłowska / Agata Sobota
Tatuś Muminka, Paszczak - Andrzej Skorodzień

W spokojne, harmonijne życie w Dolinie Muminków wkracza wielka fala, która zalewa całą okolicę. Uciekając przed powodzią, Muminki i ich przyjaciele trafiają do dryfującego budynku. Wydaje się, że to zwykły, opuszczony dom, tymczasem… meble są tu papierowe, obrazy zjeżdżają spod sufitu, podłoga się obraca, a gdy wewnątrz słychać odgłosy burzy, za oknem świeci słońce! W dodatku, w tym dziwnym i tajemniczym miejscu najwyraźniej ktoś mieszka… To Emma, która wprowadza przybyszów w nieznany im dotąd, fascynujący świat sztuki teatru.

Zauroczeni nim bohaterowie postanawiają przygotować przedstawienie „Narzeczone Lwa”. Jednak zanim dojdzie do jego wystawienia, wiele się jeszcze wydarzy: woda rozdzieli grupę, Włóczykij rozprawi się ze swoim wrogiem – Paszczakiem, a Muminek, Migotka i Filifionka po obchodach Nocy Świętojańskiej trafią do... więzienia! Czy zdołają się
z niego wydostać i zdążą na premierę? I czy spektakl odniesie sukces?

„Lato Muminków” to pełna ciepła i humoru opowieść o szczęśliwej, darzącej się miłością, przyjaźnią i szacunkiem społeczności, której spokojne życie niespodziewanie zostaje zakłócone. Muminki i ich przyjaciele, rozdzieleni przez żywioł, tęsknią za sobą i dążą do ponownego zjednoczenia. A trudny czas pozwala im przetrwać teatr, który przenosi ich do innego, lepszego świata.

Czas trwania spektaklu - 1 godz. 25 min. (z przerwą)
Premiera – 10 września 2021

RECENZJE:

Prawa autorskie AUTORA do w/w utworu reprezentuje w Polsce Agencja ADiT - Produced by special arrangement with Agency North Ltd and Moomin Characters Ltd.

© Moomin Characters ™

Prawa autorskie autorki przekładu Ireny Szuch Wyszomirskiej, autora adaptacji Andrzeja Marii Marczewskiego, autora muzyki Tadeusza Woźniaka oraz autora tekstów piosenek Bogdana Chorążuka do w/w utworu reprezentuje ZAiKS.

O autorce Muminków - Tove Jansson

Galeria zdjęć: