Ja jestem ja

na podstawie książki "Das kleine Ich bin Ich" Miry Lobe

 

spektakl Teatru 21 z Warszawy

Członkami zespołu są uczniowie oraz absolwenci Zespołu Społecznych Szkół Specjalnych "Dać Szansę" w Warszawie, osoby z zespołem Downa i autyzmem.

 

 

scenariusz i reżyseria – Justyna Sobczyk
scenografia, kostiumy, reżyseria światła – Agata Skwarczyńska
ruch sceniczny – Bożena Gawerska-Panfil
muzyka – Paweł Andryszczyk

W spektaklu wykorzystano fragmenty tłumaczenia Lili Mrowińskiej-Lissewskiej przygotowanego dla Teatru Animacji w Poznaniu.

Występują aktorzy Teatru 21: Grzegorz Brandt, Anna Drózd, Teresa Foks, Maja Kowalczyk, Daniel Krajewski, Anna Łuczak, Aleksander Orliński, Michał Pęszyński, Aleksandra Skotarek, Magdalena Świątkowska, Piotr Swend, Marta Stańczyk

produkcja: Stowarzyszenie Pedagogów Teatru

 

Kręcę się w tą, kręcę się w tę,

Kręcę się w tą, kręcę się w tę,

Kim jestem, bardzo dowiedzieć się chcę.  

                                                                            

A Ty kim jesteś?

My jesteśmy aktorami Teatru 21. Zagramy dla Ciebie spektakl, którego bohaterem jest mały kolorowy zwierz.

Co to za zwierzak? Trudno powiedzieć. Jednym przypomina psa, innym zająca. Ktoś twierdzi, że wygląda jak świnka, on sam zaś porównuje się do hipopotama. Można się zakręcić! 

Zapraszamy Cię na zakręcony spektakl, podczas którego spotkasz kogoś wyjątkowego. Kogoś, kto szukając odpowiedzi na pytanie „kim jestem”, zaczyna wędrować, rozmawiać i ... porównywać się do innych. Żeby zobaczyć, co z tego wynikło, musisz przyjść do teatru. Czekamy na Ciebie!

 

Spektakl dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Czas trwania - 50 min. (bez przerwy)

Cena biletu - 8,00 zł

 

                

             

 

SPEKTAKL STANOWI CZĘŚĆ PROJEKTU „JA JESTEM JA”

Celem projektu jest umożliwienie spotkania świata dziecka ze światem osoby niepełnosprawnej, w którym dzieci zapoznają się z obcą sobie rzeczywistością, oswajają się z nią, uczą się ją rozumieć, nabierając szacunku wobec odmienności drugiego człowieka. 

Projekt ma również na celu przekroczenie stereotypowego, zinfantylizowanego obrazu osób niepełnosprawnych oraz promowanie ich jako pełnoprawnych twórców.

Dołączone pliki: