z czuba albo #byćjakzlatanibrahimović

PREMIERA ONLINE- 16 SIERPNIA 2020, godz. 11.00

(słuchowisko zwizualizowane zdjęciami)

Wiek 12+

Tekst i reżyseria  - Tomasz Kaczorowski 

Kompozytor - Miłosz Sienkiewicz

Realizator obrazu – Bartek Warzecha

Realizator dźwięku - Wojciech Niebelski

 

Występują:

Dziewczyna 1- Anna Domalewska

Dziewczyna 2- Ewa Lubacz

Dziewczyna 3 - Jolanta Kęćko

@Trenerka - Agata Sobota

@zlatan - Kuba Sielski

PREMIERA - 16 SIERPIEŃ 2020, godz. 11.00
 

Każdy kto choć trochę gra w piłkę nożną, wie że z czuba się nie strzela. Tak to robią amatorzy, to nie wypada, ale jeśli piłka trafi w siatę to co. To źle że z czuba? Wiadomo chciałoby się z piętki, z półobrotu, z połowy boiska, wykiwując wszystkich obrońców, aby to ktoś nagrał, wrzucił do neta; żeby ktoś oglądał raz, drugi, dziesiąty, milionowy. Każdy chciałby tak jak Ibrahimowić tak lekko (na pewno lekko?), tak pięknie (pięknie?) tę piłkę… Chciałoby się… (na pewno chciałoby się?)

Trzy dziewczyny z jednej drużyny, trzy różne spojrzenia na piłkę (życie?) na bieżąco komentują przebieg meczu. Co można zrobić lepiej (można zrobić?)… jak inaczej… czy samemu… z której strony… czy trzeba… a może po prostu w fifę… 

Dramat “z czuba albo #byćjakzlatanibrahimović” powstał podczas warsztatów organizowanych przez Centrum Dramatu Najnowszego w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, został opublikowany w 42. zeszycie Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży i nagrodzony w konkursie na sztukę teatralną dla dzieci i młodzieży, organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

                                                   

 

Galeria zdjęć: