"Jak zostałam wiedźmą" w I etapie Współczesnej

Adaptacja sceniczna książki Doroty Masłowskiej Jak zostałam wiedźmą, której premiera w teatrze "Kubuś" zaplanowana jest w lutym 2022 roku, zakwalifikowała się do I etapu 28. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Adaptacji i reżyserii spektaklu podjął się Piotr-Bogusław Jędrzejczak (dyrektor teatru "Kubuś").

Jak zostałam wiedźmą to napisana wierszem, przedstawiona w konwencji snu i różnych stylów muzycznych, opowieść autobiograficzna o nas samych - dorosłych i dzieciach, żyjących w nieustannej pogoni za więcej, więcej, i więcej…

Po Arce Czasu, to już druga sztuka, która znalazła się w I etapie Konkursu.

 

                

 

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Paweł Kluszczyński,  Katarzyna Lemańska, Andrzej Lis, Jacek Sieradzki (przewodniczący), Katarzyna Tokarska – Stangret, Wiktoria Tabak, Agnieszka Wójtowicz.