Słówko i Wieje od Łysicy na II Festiwal Wiatru

fot. Wojciech Karliński

Malutka Czarownica, Baba Jaga Aga, zła czarownica Wojewodzianka czy Córka Króla Wiatrów...

W sobotę 17 września w teatrze „Kubuś” gratka dla miłośników lalek teatralnych i... czarownic – „Wieje od Łysicy”, czyli mała ekspozycja lalek z kilkunastu spektakli.

Będzie to niepowtarzalna okazja, by zrobić sobie unikatową fotografię z wybraną czarownicą. Tym bardziej, że zdjęcia robić będzie profesjonalna fotografka, członkini Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF), a prywatnie miłośniczka sztuki teatralnej Katarzyna Zawadzka.

Wszystkie prezentowane lalki wykonała pracownia plastyczna teatru „Kubuś”. Ekspozycja będzie czynna w sali prób (wejście do teatru przez drewniane drzwi) w godz. 14.00 – 18.00, ale profesjonalne fotografie będzie można zrobić tylko do godz. 16.00, kiedy na wystawie obecna będzie Katarzyna Zawadzka. Wstęp wolny.

Wydarzenie odbywa się w ramach II Festiwalu Wiatru. Druga festiwalowa propozycja teatru to spektakl Chodź na słówko, bo słowa są ulotne i rzucane na wiatr... Sztukę Maliny Prześlugi w reżyserii Roberta Traczyka będzie można zobaczyć 17 września o godz. 16.00. Wstęp płatny: bilet normalny - 30 zł, bilet ulgowy - 26 zł.

Chodź na słówko to najnowsza premiera „Kubusia” – zabawna opowieść, której głównymi bohaterami są Kula i Toperz poszukujące własnej tożsamości. Na swojej drodze spotykają m.in. poraniony Język Polski, Brzydkie Słowo i Logopeda. Spektakl dla widzów od 7 lat.

Więcej o Festiwalu Wiatru na stronie www.kielce.eu/festiwal-wiatru