Dom Rozwianych Złudzeń

Główni bohaterowie sztuki: Pan Ziarnko i Pan Sakiewka nie znają się, różnią się od siebie charakterami i stanem posiadania, ale obydwaj mają takie samo marzenie - chcieliby zamieszkać w domku nad morzem.

Zapraszamy na spotkanie z cyklu Sztuk! Sztuk! To puka sztuka dla dzieci!, czyli inscenizowane czytanie sztuki „Dom Rozwianych Złudzeń” Ingeborg von Zadow.

Jest to zabawna, ale jednocześnie mądra opowieść o znaczeniu marzeń i przedmiotów w życiu człowieka oraz o trudnym procesie budowania relacji z innymi ludźmi.

Ziarnko wydaje na swój wymarzony domek wszystkie swoje oszczędności, czyli dużą ilość monet. Sakiewce brakuje takiego właśnie domku do kolekcji, płaci więc za niego podwójną cenę. Panowie nie zdają sobie jednak sprawy, że zostali oszukani przez Mr. Sellera, który każdemu z nich sprzedał tę samą posiadłość. W dodatku, w pobliżu nie ma żadnego morza!

Obydwaj panowie przybywają do swojego wymarzonego domku z różnych stron. Ziarnko ma tylko starą, nieważną walizkę i Mydelniczkę do towarzystwa. Sakiewka natomiast przywozi ze sobą całą stertę mebli. Gdy na miejscu okazuje się, że muszą zamieszkać w jednym domku, dochodzi między nimi do konfliktu. Zaczynają się złośliwości, jeden chce przechytrzyć drugiego.

Czy Ziarnko i Sakiewka znajdą jakieś wyjście z tej niechcianej i wyjątkowo trudnej sytuacji?

Sztuka dla widzów od lat 6.

Wstęp wolny.