Wczytuję sztukę - warsztaty teatralne 2020 - rozpoczęty nabór do projektu

„Wczytuję Sztukę - warsztaty teatralne” to projekt z zakresu edukacji kulturalnej zainicjowany przez Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach w 2018 roku.

 

Podobnie jak w latach ubiegłych projekt skierowany jest do starszych uczniów szkół podstawowych (klasy 7 i 8) i ponadpodstawowych, a także wychowanków młodzieżowych ośrodków wychowawczych województwa świętokrzyskiego.

Celem warsztatów organizowanych w ramach projektu jest zachęcenie młodzieży do aktywnego odkrywania literatury, a także przybliżenie nastolatkom, specyfiki teatralnej pracy nad tekstem. Warsztaty z inscenizowanych czytań dramatów mają też za zadanie pomóc nauczycielom odkryć nowe, ciekawe narzędzia metodyczne potrzebne zarówno przy interpretacji dramatów na lekcjach języka polskiego, jak i przy prowadzeniu kół teatralnych.

Na warsztatach dla nauczycieli zostaną wybrane fragmenty dramatów, które zostaną zinterpretowane przez uczniów. W dalszej pracy twórczej nauczycieli i uczniów będą wspierać wykładowcy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, reżyserzy oraz aktorzy. Warsztaty zakończą się nagraniem wypracowanych czytań i udostępnieniem ich do Internetu.

Placówki, które chciałyby wziąć udział w projekcie, muszą wysłać poprawnie wypełniony Formularz zgłoszeniowy na adres email: karolina.gregorczyk@teatrkubus.pl lub pocztą tradycyjną (ul. Duża 9, 25-302 Kielce). Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 7 października 2020 roku. W projekcie będą mogły uczestniczyć tylko cztery placówki.

Regulamin i Formularz zgłoszeniowy projektu znajduje się poniżej w załączniku. Dodatkowych informacji udziela: Karolina Gregorczyk – koordynator  projektu, tel. 698859302.

Serdecznie zachęcamy uczniów i pedagogów do wspólnego „wczytywania sztuki” i uczestnictwa w projekcie. To wyjątkowa okazja do poszerzania wiedzy spoza podstawy programowej, rozwijania pasji, poznania i doświadczenia specyfiki pracy w teatrze. Zapraszamy!

 

           Harmonogram projektu

  • 7 października 2020r. – zakończenie przyjmowania zgłoszeń do projektu
  • 9 października 2020 – ogłoszenie wyników rekrutacji
  • 11 października – 30 listopada – warsztaty „Wczytuję sztukę”
  • 30 listopada – 14 grudnia – premiery wypracowanych czytań na warsztatach w Internecie

 

Projekt "Wczytuję sztukę - warsztaty teatralne" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

                                                                 

                                 PATRONAT HONOROWY                                                   PARTNERZY PROJETKU

                                                          

                     

                                                                               PATRONAT MEDIALNY

 

                                 

Dołączone pliki: